A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Thajsko

Chang Park Resort & SPA 3* - Chang Park Resort & SPA 3* - Krásný jednodušší resort na ostrově

Hodnocení ubytování

Resort se nachází na pláži Kai Bae beach na západní straně ostrova. Skládá se z několika různých budov - 3.p hl.budova s otevřenou recepcí a lobby, kde jsou standardní a delux pokoje, všechny s balkonem a výhledem do palmové zahrady a moře, 2p. Thai house umístěné kolem pláže s výhledem na moře, s velkou verandou a jakuzzi, American,French a English house, které mají asi 4 apartmánové pokoje a společnou vstupní halu, leží přímo na pláži u moře a jednoduchých bungalowů umístěných v tropické zahradě. Je jich zde cca. 50. Každá chatka má rozměr zhruba 5x5m a má vlastní koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. V koupelně není zásuvka. Chatka má klimatizaci a vrtuli, TV, minibar, moskitiery, stůl a šatní kout s ramínky. Není možné si vybalit kufr z důvodu malého místa. Každý bungalow má verandu s lavicí. Bungalov je celý postaven ze dřeva a z bambusu a proto se do pokoje snadno dostane hmyz, ještěrky a vše co v zahradě žije :o) Na celém ostrově je převážně ubytování v bungalowech zděných nebo dřevěných.

Hodnocení stravy

Bohatá snídaně v otevřené restauraci s výhledem do zahrady. Je k dispozici káva, čaj, mléko, 2 druhy džusů, cornflakes, ovoce ( melouny, papaya, ananas), zelenina, vaječné amolety, lívance s medem, toustové pečivo, marmelády, salámy, párky, slanina a vždy teplé jídlo - masová směs se zeleninou na thajský způsob, vegetariánská směs, brambor, rýže. V této restauraci se podávají i obědy formou bufetu za poplatek. Večeře stojí 400 BTH formou bufetu. Restaurace je otevřená, na pláži. Výhodnější stravování je však v místních restauracích mimo hotel. Večeře vyjde na 100 BTH i s nápojem.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Resort se nachází v sev. konci pláže Kai bae. Je zde velký klid a pláž využívají převážně hosté z hotelu. Doporučuji použít boty do vody, jelikož v moři se nachází velké množství kamenů a mrtvých korálů. Při odlivu se zde nedá koupat a vše ze dna vylézá na povrch. (tento stav trval 4 dny, poté byl odliv v noci). Je třeba popojít k vedlejšímu hotelu Cliff beach 20m a zde je přístup ke koupání možný i za odlivu. Při přílivu není s koupáním problém, moře je u břehu hlubší na rozdíl od ostatních pláží, ale do vzdálenosti tak 20m pak začínají již zmiňované korály. Lepší přístup do moře má jižní část pláže KB, kam se dá dojít za 10 min cca. 500m. Sousední pláž Klong Prayo se nachází cca. 1km severně po silnici, patří k nejkrásnějším na ostrově a to hlavně její střední část v okolí hotelu Panvimian, který je zároveň nejdražším resortem ostrova. Je zde velký klid, spousta mušlí a pěkné moře s pozvolným vstupem. Na jih od pláže Kai bae je pláž Lonely beach, která je kratší, jsou zde hlavně mladí lidé, přes den se zde rozléhá muzika z místního plážového klubu, kde se pořádají house párty. Pláž je velmi pěkná. Dá se sem dojít pěšky a to po pláži. Na konci jižní části Kai bae se za hotelem Sea View odbočí na silnici vystoupá se prudký kopec a sejde po serpentinách. Pláž je od hotelu Chang Park resort vzdálena asi 3 km a dojdete sem za 1/2hod. Podél všech pláží je spousta barů, restaurací a masáží.Vedle resortu stojí poslední hotel Cliff beach resort, který se rozprostírá na skalnatém útesu a pokud vystoupáte po schodech až na horu, je zde krásný výhled na pláž Kai bae a na ostrovy v moři. Výhodou na ostrově je, že člověk může vlézt do všech resortů, neboť nejsou nijak hlídané a to jak z pláže tak od silnice. Hotel je od hlavní silnice plné obchodů, barů a restaurací oddělen velkým jezírkem. Další velké jezírko se nachází ve středu celého resortu, je plné ryb a vede přes něj dlouhá lávka spojující obě restaurace resortu. Po zahradě se procházejí pávi a mají zde 3 husy :o) Všechny objekty se nacházejí v krásné udržované zahradě. U pláže je velký bazén s výřivkou a s lehátky a slunečníky, které jsou též na pláži. Pool bar byl nefunkční, ale u bazénu je malý stánek, kde jsou k dispozici ručníky a kde je možné si objednat pití a jídlo, nebo je možné si dojít do restaurace stojící na pláži. Vedle bazénu je SPA, kde se provozují masáže, ty jsou však levnější mimo hotel.

Hodnocení personálu hotelu

Personál je v hotelu milý a usměvavý, jen by mohl být více pohotovější a ochotnější a to hlavně na recepci. Úklid každý den, výměna ložního prádla i ručníků.

Celkový dojem, přístup personálu

Resort je rozlehlý a pěkný s velmi dobrou polohou. Před hotelem se nachází směnárna, bankomat, supermarket, spousta obchodů, restaurací a barů. Je možné si zapůjčit motorku za 200 BTH/den, 1l benzinu 30BTH vyjde zhruba na 15 km. Na ostrově jsou 3 společnosti provozující trekking na slonech do deštného pralesa nebo k vodopádům. Cena za 2 h je 900 BTH, 1hod 500 BTH. Největší vodopády jsou Klong Prayo, kam vás odvezou songhaewem. Vstup 200 BTH a dále 500m pralesem. Je možné se koupat v jezeře pod vodopádem. V době sucha je zde méně vody. Několik společností provozuje lodní výlety na okolní ostrovy se šnorchlováním (Koh Maak, Koh Wai, 8-15ostrovů), jsou zde krásné bílé pláže, křišťálová voda, barevné korály a spousta ryb. 1 denní výlet vyjde na cca.1000 BTH i s jídlem. Vyzvednou Vás přímo na pláži u hotelu a motorovým člunem dopraví na loď. Ostrov se dá projet na motorce během 1 dne i se zastávkami. Nedá se objet! Východní část je málo rušná, je zde velmi málo resortů a hlavně zde bydlí místní obyvatelé. Uprostřed je druhý větší vodopád. Pláže zde jsou malinké se žlutým pískem. Ostrov je velmi hornatý a tudíž je třeba zdolávat velké výškové rozdíly což je občas velmi nebezpečné. Ostrov má asi 4 krásné vyhlídkové místa a to nad White Sand beach, Kei Bae beach nad hotelem Sea View, u zátoky Bang Bao a na konci východní části ostrova. Za návštěvu stojí vesnička Bang Bao postavená celá na dlouhém mole vedoucím do moře, je zde spousta obchodů a restaurací a na konci mola maják a přístaviště různých lodí. Pláže: White Sand beach (nemá sněhově bílý písek, všechny pláže na ostrově mají světlý písek) dlouhá, široká s pozvolným vstupem, je zde hodně lidí. Klong Prayo beach - dlouhá, široká s pozvolným vstupem a dle mého názoru nejkrásnější a nejklidnější a to hlavně ve střední části. Pláž je přerušována asi 3ma řekama, které se dají bezproblémů přejít, řeky jsou čisté. Kai Bae beach - uzká a hlubší v severní části a s mnoha korály a kameny ve vodě a velmi málo lidí. V jižní části je širší s pozvolným vstupem a lepší přístup ke koupání. Pláž je přerušena malým kamenným přístavem. Lonely beach je kratší široká pláž s pozvolným vstupem, je zde poměrně mnoho mladých lidí díky beach clubu, kde se provozují house party. Internet vyjde na 1 BTH/min. Na ostrově je spousta restaurací typu seafood a velmi levné, několik malých chrámů. Celý ostrov je hornatý, porostlý tropickou vegetací. Zvířata tu žádná kromě slonů nejsou. Opičí škola stojící na White Sand je uzavřená. Opice se nacházejí pouze na skalních útesech u vesničky Bang Bao a je možné je pozorovat pouze z lodi. Některé lodní společnosti zastavují u tohoto útesu. Na ostrově je velké množství komárů. Medůzy v moři nebyly a plážové blechy také ne. Koh Chang je malý ráj na zemi :o) V Období songkranu - nový rok 12.4.-15.4. se všichni na ulicích polévají vodou a je zde velmi mnoho místních obyvatel na dovolené a hotely jsou plné. Tento resort doporučuji nenáročným klientům pro strávení klidné dovolené.

Fotogalerie

Další recenze hotelu

Pro tento hotel, nemáme žádnou další recenzi.Buďte první, kdo nějakou přidá.?