A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Thajsko - Diskuze

Původní dotaz

vízum do Thajska

| Malena78
Potřebuji poradit ohledně víza. Stačí mi vytisknutý formulář z pc nebo musím mít formulář přímo z ambasády. Děkuji za radu.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
maja
24.09.2013 15:17 178.40.251.***
thajsko - pobyt 3 mesice 

v lonskem roce jsem navstivila thajsko, s pobytem necele 2 mesice :-). pokud jde o destinaci bangkog, do kambodzi kousek a prodlouzeni lze zajistit pozemni cestou, letecky nebo na konzulatu za poplatek...nejdrazsi verze =-O
v pripade, ze v letosnim roce chci navstivit phuket na dobu 90 dnu poradi mi nekdo :-\?
je nutne pozadat o vizum ambasadu? nebo mi projde po 30 dne prodlouzeni na konzulatu?pripadne moznost nekam vycestovat z tohoto malebneho ostrova?dekuji za jakoukoliv radu (((clap))),ci alternativu ;-)

Neregistrovaný uživatel
14.07.2013 08:43 149.210.26.***

prosim poradi mi nekdo?
dva dospely, dve deti, odlet pristi nedeli do Bankgoku. delka pobytu 28 dni, jedno dite (6 let) ma platnost pasu pri vstupu do Thajska 5 mesicu a 10 dni. (novy pas jiz v zadnem pripade nestihame). Pusti ho? nebo nas vsechny vrati zpatky?
predem diky.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Petr
30.01.2013 10:53 94.138.108.***

Ahoj,mám prosbičku,nemáte někdo zkušenost s vyřízením víza v Thajsku na letišti?
Letím tam 6.2.2013 a vracím se 10.3.2013,tak že tam budu déle jak 30dnů a to už potřebuju vízum.Někde jsem četl,že vízum na letišti mi dají na 15 dnů,ale nevím zda to platí až po uplynutí 30 dnů,kdy vízum není potřeba.Nebo jestli mi dají vízo na celou dobu pobytu?
Děkuji za každou radu,Petr.

zdenek
29.10.2012 18:53 91.229.255.***
vizum 

dekuji za odpoved,ja jsem si nebyl jisty,kdyz uz mame letenku na skoro dva mesice do bangkoku a zpet,jestli se to takhle da v pohode vyresit...diky moc haj hou zdenek

• Anonym (1)
Martin
29.10.2012 12:24 62.168.7.***
Víza/"Nevíza" 

Dobrý den, mám jen rychlý dotaz. Jedu do thajska na dobu delší 30 ti dnů, nicméně dle rad odsud mám už naplánované pozemní opuštění Thajska na Lagnkawi. Mám koupenou samozřejmě letenku zpáteční tudíž je evidentní, že teoreticky jim dojde, že tam budu déle než bych měl, k tomu nemám žádné potvrzení o tom, že pojedu na Langkawi. Můžou po mě něco podobného vyžadovat a nebo se tyto záležitosti řeší až při výstupu z thajska?! Děkuju za odpověď

ps - odpověď na tuto konkrétní otázku jsem nikde nenašel tak jen doufám, že se neopakuji

LuFa 30.01.2013 11:43
Re: Víza/"Nevíza" 

Narychlo nyní řeším obdobnou situaci jako příspěvek Víza/"Nevíza". Nemáte někdo odpověď? Je to v pohodě? Díky moc za info.

SEBA2 30.01.2013 12:55

Bear napsal:
1. V Praze ani jinde nema nikdo tuseni, ze tam chces byt vice jak 30 dni, takze jim to je rekl bych sumafuk a zajimat to bude az imigracni TH uredniky v dobe, kdy budes pripadne po prekroceni 30 dnu opoustet Thajsko.

No přece na letence uvidí, že doba odletu a příletu je delší než 30 dní né.
Jinak si objednej nějaký odvoz mimo Thajsko, vytiskni a pak to zruš.

LuFa 30.01.2013 14:23

Ano, z letenek počet dní mezi odletem a příletem poznají. Nicméně je mi divné, že by na toto měli dbát při odbavování zřetel. Thajsko mám jen jako "tranzit do Laosu a víc jak 10 dní v něm v kuse nebudu. Nicméně i tak mi kamarád tvrdil, že Emirates toto kontrolují a proto si zajistil dvouvstupá víza. Tím mne znejistěl :-(. Tak bych rád věděl, zda toto někdo zde absolvoval.

Bear 30.01.2013 16:51

Prijde mi divne, ze by Emirates hlidali vizovou politiku Thajska - nemuzou vedet, jestli se nahodou pred uplynutim 30 dnu nerozhodnu pozadat v Bangkoku o prodlouzeni, na ktere mam narok, a ktere pokud nejsem kriminalni zivel mi daji. Ale je fakt, ze mi to prijde jen divne, ale skutecnost muze byt jina - takze, jestli se to nekomu stalo, dejte vedet, at vime i my ostatni pro priste na 100% jistotu ;-)

Anonymous user
30.01.2013 17:39

... moje červencová zkušenost s Emirates z cesty na Srí Lanku... při odbavení v Praze po nás chtěli vidět voucher s ETA (povolení vstupu, obdoba víza).... přitom nevím, o co jim šlo, kdybychom ETu neměli dopředu zaplacenou, tak jsme si ji nechali vystavit v Colombu na letišti před pasovou kontrolou jako jiní.

Bear 30.01.2013 17:53

Hm, zajimalo by me, jak by to resili, kdyz bych mel "otevrenou" letenku a predem ani nevedel, jak dlouho v Thajsku budu - zda tyden, tri tydny nebo vice.

Ramoon
30.01.2013 21:28 83.208.85.***

Ja myslim ze to je jejich povinost se ptat na viza(eta) na letisti. A pokud nemate vse v poradku, nepusti vas.

LuFa 30.01.2013 21:30

No, právě. Toto je to co netuším. Letím s Aeroflotem, Thajská víza si zařizovat nechci, když většinu času budu trávit v Laosu. Pokud byste měl někdo reálnou zkušenost, pozitivní, či negativní, dejte prosím vědět. Díky.

• Anonym (11)
LuFa 30.01.2013 21:34

To ano, ale jak píše Jitka, ETA se dá zařídit na letišti po příletu. Stejně tak v případě Thajska máme vstup s 30 denním pobytem bez víz. To, že je zpáteční letenka s doletem pozdějším než 30 dní ještě neříká, že skutečně člověk v Thajsku tak dlouho bude. No, uvidím, zda se někdo ozve s reálnou zkušeností.

LuFa 30.01.2013 21:51

Na druhou stranu, dle oficiálního dokumentu z Thajské ambasády ( http://www.thaiembassy.cz/wp-content/uploads/2011/10/visa-tourists-exemption.pdf ) je vše jak se píše níže, tak by problémy nastat neměly.

Ramoon
30.01.2013 21:58 83.208.85.***

Pokud nebudes pres 30 dni v Thajsku, tak mozna budou chtit videt jine letenky, popr nejaky jiny papir, ale treba to bude v pohode. Se mnou takle cvicili v Singapuru a pak jeste v Clarku. Nastesti jsem mel vsechno vytistene.
Me se ted v lednu taky slecna ptala na viza do thajska, ani nevedela ze nejsou treba, hledala to v pocitaci nez me vytiskla palubku..
Ja byt tebou tak zkusim zavolat na letiste.

Bear 31.01.2013 01:08

Vpodstate by se mela kazda zeme o svou vizovou politiku starat sama (hlidat si to), tyto veci me vazne serou :-X Clovek nekam jede, dodrzi narizeni cilove zeme a pri tranzitu prudi jini (viz spol. Emirates...pokud je to pravda). Dokazu pochopit docasna opatreni (napr. nasi cikani a jejich spanile vyjezdy do GB a dusledna kontrola GB uredniku na letisti Ruzyne), ale toto? Casem se chystam jezdit po svete s tim, ze letenka bude pokud mozno otevrena a abych musel resit obstrukce tranzitnich zemi, tak to me tedy stve.

kecinav 31.01.2013 01:28

No není to zcela pravda. Pokud pasažéra cílová destinace nepřijme, musí ho letecká společnost, např. Emirates zase odvézt. A to se jim pochopitelně nelíbí. Proto si ověřují víza už před nástupem. Časté je to (ověřování) v Dubaji nebo v Abu Dhabí.

LuFa 31.01.2013 16:18

Ahoj, tak je to společnost od společnosti. Co jsem dnes řešil s Emirates skutečně při zpáteční letence na dobu víc jak 30 dní vízum, nebo letenku do jiného státu vyžadují. Pokud toto cestující nemá, nemusí být v Praze odbaven.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
zdenek
29.10.2012 08:06 91.229.255.***
vizum 

Chci byt 25 dni v thajsku,pak odjet na 10dnu do kambodzi a vratit se do thajska a za asi 10dni odletet do cech,je to mozne bez viza,?dekuji za odpoved zdenek

Ondřej
22.08.2012 10:39 118.82.196.***
N.Zéland-Malajsie-Thajsko 

Ahoj chtěl bych se jen ujistit pokud vstoupím do Thajska přes Malajsii pozemní cestou,turist.vízum je na 15 dní,o které nemusím nikde žádat a jen my ho na hranicích klepnou do pasu?Pokud ne mohu žádat elektronicky bo vyplnit žádost a odevzdat někde na ambasádě/při příjezdu?
Díky za odpověď

peťula333 20.08.2012 09:42

chtěli bychom po 14 dnech v Thajsku po souši dojet do Malajsie - na jeden až 2 dny. A pak zpátky doo Thajskaa za týden domů. Jen nevím jestli to takhle jde, nebo jestli nepotřebujeme vízum...

Moc prosím o radu...

• Anonym (1)
Baru82 26.02.2012 21:25
thajsko vízum přes 60 dní 

mám dotaz, odletame za mesic do thajska, na cisty pobyt 66 dní, nyní resime vizum, turistické vizum davaji pouze na 60 dni (dvou stupové za 1400,-Kč) jde mi o to, pokud vycestujeme do Kambodži, a následně třeba i do malajsie zdali thajské vízum běží či nikoliv.. shnrnuto.. bude mi stačit turistické vizum na 60 dni, ikdyz budeme treba 7 dni v kambodže a 14 dni v malajsii ? predem díky vsem za odpoved.. nebot toto jsme se nedocetla ani na thai embassy

lucie
26.01.2012 16:11 188.175.34.***

Děkuji moc za informace, hned jsme klidnější:-) letíme toti už tuhle neděli z Vídně <:-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu