A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Thajsko - Diskuze

Původní dotaz

Právě jsem se vrátil - ptejte se!

| mpik
mpik
Ahoj, právě jsem se vrátil z Thajska. Projel jsem trasu Bangkok - Ko Samui - Ko Phangan - Ko Tao - Bangkok. Pokud máte jakékoliv dotazy, ptejte se :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
21.02.2019 20:39 31.31.228.***
Poprvé do Thajska, prosím o radu 

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo ochotný mi poradit s naplánováním tripu po Thajsku. Chtěli by jsme se vypravit do Thajska cca na 14 dní. S tím, že podmínka, co by jsme chtěli navštívit je: Phuket, Krabi, PhiPhi, Lanta no a moje srdcové přání je si cestu prodloužit a kouknout do Kuala Lumpur ať na začátku nebo na konec. Jde mi především o to, zda by mi někdo poradil, s tím jak po sobě to nejlépe poskládat, jak se mezi jednotlivými místy nejlépe pohybovat. Chtěli by jsme daná místa projet (třeba na skutru) a samozřejmě se i odreagovat valečkou u moře (třeba tak 1-2 dny v daném místě). A upozornila bych, že ani jeden moc neovládáme angličtinu. Naposledy jsme si hodili trip SL+Maledivy, kde jsme to zvládli. Ale nyní mám strach z těch přesunů mezi lokalitami, aby jsme ještě někde nezůstali :) Takže bych raději měla většinu naplánovou už pěkně z domu, kde to s Anj zvládám :D :D Děkuji moc
Popřípadě budu i ráda za tipy co navštívit a co se nevyplatí - nepatříme zas úplně mezi velké dobrodruhy, kteří by vyhledávali jen klid, nedotknutelnou přírodu atd. Lidé na pláži nám nevadí :) :)

Neregistrovaný uživatel
20.02.2019 19:46 217.30.64.***
Koureni 

Tak s toho výkladu zákonu z jejich webovek by znamenalo zákazu všude ale je mi jasný že to tak asi fungovat nebude a kouřit se bude dal všude , protože 5m od budov si neumím představit co tím myslej když třeba v Bangkoku jsou veřejné budovy všude a další města to samé kde jsou restaurace jsou budovy veřejné , loni se kourilo všude na samuj na plážích já vím ...... ono až někoho chyťej tak se hned tady bude psát
Prostituce je tam taky zakázána a přitom je to největší bordel světa takže asi tak....

Neregistrovaný uživatel
20.02.2019 10:26 46.33.96.***
Re: Kouření 

tak to pardon =-O ale pokud je zákon starý 14 dní,tak teda nevím,ještě v pátek se hulilo všude,zákaz nezákaz,možná o tom dost lidí neví,ale ani je nikdo na plážích neupozorňoval a to jim číšníci nosili pití až pod nos na lehátka.

Neregistrovaný uživatel
20.02.2019 09:26 213.81.202.***

ja som odpovedala na prispevok IP 217.30.64.*** , nie na Vas...: "ale teď asi 14 dni vyšel nový zákon o zákazu všude na veřejnosti díky ", myslim, ze aj z textu to vyplyva...a skopirovat si anglicky text do google prekladaca, tak to hadam nie je problem...

Neregistrovaný uživatel
20.02.2019 08:56 46.33.96.***

odpovídala jsem pouze na dotaz,jak je to s kouřením v restauracích a barech...
anglicky nemluvícím váš odkaz asi moc neřekne :-\
na našem hotelu byla cedule jako prase,že je zákaz kouření pod pokutou 100 000 bht po celé pláži,nejen naší hotelové a všude se stejně hulilo jako o závod.Někteří i na naší pláži.

Neregistrovaný uživatel
20.02.2019 08:42 213.215.88.***

Trochu tu sirite paniku ohladom toho fajcenia... novym zakonom boli vymedzene miesta, kde sa nesmie fajcit a bol stanoveny 5-metrovy zakazovy pas od verejnych budov (https://www.worldofbuzz.com/thailand-has-a-new-smoking-ban-since-feb-3-heres-what-you-should-know/). To neznamena vseobecny zakaz fajcenia na verejnosti! Co sa tyka plazi, je presny zoznam, ktore by mali byt nefajciarske, i ked to neznamena, ze nemaju svoje "fajciarske kutiky".

Beaches in Thailand where smoking is banned

Patong Beach, Phuket
Bo Phut Beach, Koh Samui
Phra Ae Beach, Krabi
Khlong Dao Beach, Krabi
Khok Wang Beach, Krabi
Wasukree Beach, Pattani
Hua Hin Beach, Prachuap Khiri Khan
Khao Takiab Beach, Prachuap Khiri Khan
Ban Cheun Beach, Trat
Laem Sade Beach, Chanthaburi
Saeng Chan Beach, Rayong
Bang Kaen Beach, Chon Buri
Tham Pang Beach, Chon Buri
Sai Kaeo Beach, Chon Buri
Dong Tan Beach, Chon Buri
Cha-am Beach, Phetchaburi
Hat Said Res Beach, Champhon
Chalok Ban Kao Beach, Ko Phangan, Surat Thani
Plai Sai Beach, Nakhon Si Thammarat
Chalatat Beach, Songkhla
Ko Kai Nok Beach, Phang-nga
Ko Kai Nai Beach, Phang-nga
Khao Lak Beach, Phang-nga
Hat Samran Beach, Trang

Neregistrovaný uživatel
20.02.2019 07:15 46.33.96.***

Vrátili jsme se před pár dny,na Samui se kouřilo ve městě v každé restauraci,dokonce i v naší hotelové,která byla přes cestu a byla dost luxusní.Kouřilo se na ulicích..prostě všude.Dokonce i na plážích,ale ne všude.Některé hotely měly vymezená místa,náš měl hezké posezení s popelníky kousek od lehátek.Ale Thajsko je velké,možná to má každý ostrov jinak.
Na Phanghanu bylo několik vymezených míst na hotelu také,ale když jsme chodili na obědy a večeře po pláži,kouřilo se v každé restauraci.

Neregistrovaný uživatel
19.02.2019 19:15 217.30.64.***
Kouření 

Ahoj,chci se zeptat jak je to momentálně v TH s kouřením normálních cigaret v barech, restauracích veřejnosti atd. Třeba taková Khao san, nebo jiné vyhlášené místa , na plážích vím že se nesmí , ale teď asi 14 dni vyšel nový zákon o zákazu všude na veřejnosti díky

schnauzer 15.02.2019 18:39
Re: Thajsko 

Vyměníte peníze na místě, podle posledních kurzů je jedno, jestli dolary nebo eura, ani jeden není výhodnější.

Neregistrovaný uživatel
14.02.2019 21:54 80.121.37.***
Bangok 

Ahoj. Chtěl jsem se zeptat jak se nejlépe pohybovat po Bangkoku (vlak,metro,taxi,tuktuk), kolik co zhruba stojí a jak se dostat nejlépe třeba z letiště Suvarnabhumi někam na hotel. Díky.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu