A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Thajsko - Diskuze

Původní dotaz

Koh Chang a Koh Lipe - tip na ubytování

| Martinn
Martinn
Ahoj všichni,

přidávámm tip na ubytování na Koh Changu:

Kaibae Beach www.siamcottagekohchang.com

Jsou to jednoduché a příjemné chatičky 50 - 100 m od pláže, cena 500 Bht
je zde příjemná restaurace s večerním grilováním, po ránu zde dost vázla obsluha....

Klong Phrao Beach www.jussinhotel.net

16 měsíců starý resort Finského majitele, 3 měsíce starý bazén

není u moře, cena 500 bht - 1600 bht

My měli za 500 bht/fan a nemělo to chybu.

Smíšené pocity jsem měl z ostrova Koh Lipe, ostrov už dost objevený turisty, na to, že to je národní park, uprostřed ostrova je skládka, na plážích ty odpadky by taky mohli občas uklidit.

My byli na Sunrise beach, zde je tip na ubytování:

www.forradiving.com

příjemné ubytování v bambusových chatkách, cena=vzdálenost od pláže.

cena 1000 - 1500 bht.

Vícekrát už bych na Koh Lipe asi nejel, čekal jsem neobjevený ráj, ale realita je trošku jiná....

Martin

8-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jitka 13.07.2019 14:18
Re: Koh Chang - tip na ubytování 

Na ten Koh Kood jsme se při hledání ubytování dívali, vypadalo to úžasně, přes Vánoce je to tam dost drahé (chtěli jsme tam být cca 10 dní v kuse), tak proto jsme zvolili přesun na Klong Prao, abychom nebyli po celou dobu na 1 místě. Tak tam budeme moci jet pouze v rámci jednodenního výletu nebo to necháme na jindy.

Děkuji za tipy na návštěvu míst v Bangkoku, kdyby vás ještě cokoli napadlo, tak dejte vědět. Syn tam bude 9,5 měsíce studovat, tak uvítá tip na jakýkoli výlet. Ten Chatuchak asi nestihneme, podle fotek mi připomíná Lumpini night bazaar, který snad už nefunguje. Ale syn by se tam mohl jít podívat, bude si chtít nakoupit domů něco na vzpomínku a dárky pro nejbližší, tak by to tam mohl prozkoumat durch.

Joo Samui, taky jsme na chvíli váhali, jestli nejet tam, jenže nás odradily zkušenosti s počasím, kdysi jsme tam zažili konec monzunu, hnusně bylo ještě celý další leden, lepší jsme si to tam užili vždycky v létě, takže proto jsme ho zavrhli. A na Koh Chang se zase v létě nedoporučuje nejezdit, tak nám unikal. Jedeme se tam zrelaxovat a prosolit se do zásoby, zvlášť manželovi vůbec nevadí, když ho nebudu honit ve vedru po chrámech.

Neregistrovaný uživatel
12.07.2019 18:29 213.81.202.***

Jitko, ja som roky dozadu cerpala informacie o Thajsku od Vas, velmi rada teraz nieco na oplatku poskytnem.
1) Zacnem Koh Koodom, na jeden den neekonomicke, zial, za cestu lodou pytaju 900 THB na osobu, okrem toho tam ziadne taxi nejazdia. V cene cesty lodou Vas dopravia do rezortu, kde byvate, tam uz len skutrom. Za mna aspon 3 dni...plaze su nadherne uplne vsetky, ak sa rozhodnete ist, rozoberieme to samostatne.
2) V Bangkoku odporucam Art in Paradise, to su 3d malby, kde sme sa uzasne vyblbli, nadherne fotky sa tam daju spravit, ak nepoznate, napiste, poslem link na fotoknihu s fotkami. Potom Ocean World bol fajn, to uz asi mate za sebou. My milujeme vikendove trhy Chatuchak, to nikdy nevynechame.
3) Koh Chang, budem uprimna, po 2 navstevach neradime k nejakym nasim topkam v Thajsku, ale idete v sezone, situacia moze byt ina, my sme mali mutne more. So skutrom tazko, niektore kopce sme si vobec netrufli. Vodopady, slony, to uz nam pride na jedno kopyto a inak tam toho k videniu moc nebolo. Co mi rezonuje v pamati, je krasny pristav s majakom, kopec obchodikov s muslami, suvenirmi, dobre restiky. Inak ostrov v nicom extremne nevynika, co nevylucuje, ze sme tam stravili prijemny oddychovy cas. Nie je to Samui..kde neviete, kam skor ist.
K tomu Chai Chetu, budete byvat v kopci medzi stromami, repelent nutny, dalej k plazi, pekny bazen. Kazdopadne, vyborna strava v rezorte, moja najlepsia Tom Yum, skvele ranajky. Blizko k 7/11, aj k malemu vecernemu trhu. Dobra volba. Zatial pekny den, Lucia

Jitka 11.07.2019 16:01

Děkuji za informace, ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem tady na vás narazila. Ubytování na Koh Changu jsme vybírali s přestávkami delší dobu, buď bylo blbé a drahé nebo lepší a ještě dražší, Kacha resort dali v neděli do 24 hodinové akce a u toho Chai Chet jsme skoupili poslední 2 volné pokoje ve vánočním termínu, chatka u vody to bohužel už nebyla, jen ve stráni v džungli, ale to vadit nebude, zase tolikrát tam denně nahoru nepolezeme. Teď jsem ještě rezervovala 2 úvodní noci v Bangkoku - Rambuttri Village Plaza a na poslední 2 noci hotelu letiště The Great Residence, tam už jsme před odletem kdysi spali. Program na Bangkok tvoříme, asi se pojedeme podívat do Ayutthayi a Bang-Pa In, do synovy školy a ještě mám v plánu oslavit synovy narozeniny na večerní plavbě po Chayo Phrae, už jsme se takto plavili 2 x a moc se nám to líbilo. A ještě musím vymyslet program na další 1 celý den, chtělo by to zase něco jiného, než jsme u v Bangkoku viděli.
Děkuji i za tip na dopravu.
A ještě se zeptám na ten Koh Kood. Doporučili byste spíše koupit výlet - celý balíček nebo jen dopravu a tam se nechat někam dopravit taxíkem (a na jakou pláž?)?
A z míst, co jsou na Koh Changu, co doporučíte vidět? Vyčetla jsem, že tam jsou nějaké vyhlášené vodopády, pak místo, kde jsou sloni a jezdí se na nich (to si ještě rozmyslím, jestli do toho potřetí půjdu). A co tam ještě nevynechat?

Neregistrovaný uživatel
08.07.2019 11:18 213.81.202.***

Jitka, tak som presla maily, tento rok sme isli z Changu do Bangkoku so spolocnostou 12Go Service, vsetko prebehlo v poriadku, odvoz az priamo do hotela, cena pre dvoch bola 4250 THB. Ked si zoberiete, ze z Tratu letenka vyjde cca 2000 THB, je to naozaj lepsia ist autom.

Neregistrovaný uživatel
08.07.2019 09:09 213.215.88.***

Jitka, raz sme leteli do Tratu, druhykrat sme isli autom. Pre dvoch to vyslo casovo aj cenovo uplne rovnako, dokonca tym autom o nieco lacnejsie. Ak idete aj s detmi, jednoznacne autom. Problem je, ze z letiska z Tratu je to do pristavu pekna streka, ziadna hromadna doprava z letiska, takze len taxi cca 1500 THB pekne tu cestu predrazi. Nazov spolocnosti si nepamatam, mozem pozriet v maili, ale 5 rokov dozadu sme vyuzili tieto sluzby: http://www.travelkohchang.com/. Este je dolezite, kedy priletite, pretoze cesta trva min. 5 hodin a posledna kompa na Chang ide okolo 15:30, aby ste nemuseli stvrdnut v pristave, to uz sa radsej ubytovat v Bangkoku pri letisku a ist na dalsi den.
Kacha resort je fajn, White Sand beach je najkrajsia plaz na Changu, okolo mate obchodiky, zradelny vecerny mensi trh. Chai Chet je skvely, byvali sme v nom, najma bungalovy pri plazi boli uzasne, v podstate to je od White Sand cca 5 km. More uz na Klong Prao uz nie je velka vyhra, ale ak nebudu vlny a piesok bude usadeny, budete to mat fajn. Jitka, urcite dajte vylet na Koh Kood... to je fakt raj na zemi.

Jitka 07.07.2019 21:29

Prosím ještě o odpověď - na ten Koh Chang létáte z Bangkoku do Tratu nebo si berete auto? A případně - přes koho jste si rezervovala transfer na Koh Chang? My se pro něj nakonec rozhodli, budeme tam 20 dní, už se těšíme. Ubytování na prosinec/leden je buď hodně drahé nebo přebrané, tak jsme nakonec vzali Kacha resort na White sands beach (na 10 dní) a Chai Chet na Klong Prao (taky na 10 dní).

Jitka 20.05.2019 18:02

Jste moc hodná, děkuji za každou informaci. Všechno zvážíme a rozhodneme se. Čas ještě nějaký máme. Syn chce jet do Thajska studovat, jestli mu to klapne, tak by měl odletět v půlce srpna, vrátit se v půlce května, tak jsme si říkali, že pojedeme na cca 3 týdny (volno mezi semestry) za ním. Zvací dopis přijde během cca 14 dní, tak čas využívám k zjišťování informací, kam by se dalo v prosinci jet jinam, než jsme dosud byli. Ko Chang se mi líbil dle fotek už dřív, akorát jsme v poslední době jezdili do Thajska o letních prázdninách, to tam nedoporučují jezdit kvůli moskytům.

Neregistrovaný uživatel
20.05.2019 08:42 213.215.88.***

Jitka, to posledné, čo som chcela, bolo Vás od tejto lokality odhovoriť. Je pravda, že tie muchy sú nepríjemnou súčasťou tejto oblasti, ale verte mi, ze ten Koh Kood za to stojí. Je to prenádherný lesnatý ostrov s plážami berúcimi dych, nikde v Thajsku som zatiaľ nenašla konkurenciu (manžel tvrdí, že možno Koh Kradan...ale tam je v podstate len jedna pláž, Koh Kood ich má cez 20...). Nedajte sa, prosím, odradiť, len treba byť pripravený.

Jitka 16.05.2019 19:33

Zdravím, děkuji moc za cenné informace. O těch blechách jsem slyšela, četla na facebooku, ale že to vypadá v reálu pak takto... no, já bych to asi přežila, ale manžel je na hmyz hodně protivnej, i doma chytá záchvaty, jak přiletí dovnitř jeden blbej komár. Když jsem mu přečetla váš příspěvek, tak ee - sem nejedu, najdi něco jiného.

Fotoalbum jsem v rychlosti skoukla (a ještě se k němu vrátím), máte nádherné fotky, dala jste s tím obrovskou práci, moc pěkně to je zpracované. Děkuji moc, že jste sem dala link.

Neregistrovaný uživatel
16.05.2019 07:43 213.215.88.***

S tymi blchami je to tazko, boli dni, kedy ani jedna, a potom dni, kedy sme utekali z plaze...Je jedno, ci ste na lehatku alebo na zemi, tym, ze lietaju, doletia si aj vyssie. Idu po pachu, takze akonahle sa clovek trochu spoti, najdu si ho. Skusali sme rozne repelenty, ale pomahaju len nakratko, okrem toho na tom slnku dost podrazdia kozu. Ked sme sa na plazi kazdych 10 minut osprchovali, mali sme pokoj. Ak uz pokusu (skor vyhryznu kus koze a clovek to hned neciti), vycistit alkoholom (nosili sme so sebou maly plniaci sprej s ginom ;-)) a potom si kupit v lekarni antihistaminikovu mast, oni poradia, aku (len nas trochu zaskocila cena...cca 500 THB). Stipance sa velmi dlho hoja, hnisaju a skutocne brutalne svrbia, nie je to nic prijemne. Vecer zase nabehnu zebra moskyty, tam pomaha repelent a na terase zapalit levandulove dymovnice (7/11, par bathov). Ak mate chut, priprajam linku na fotoknihu spred 5 rokov, ked sme tam boli prvykrat, z tohto roku este knihu hotovu nemam...
https://www.cewe-community.com/sk/galeria/book/10945#pageflip/page/1

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu