A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Thajsko - Diskuze

Původní dotaz

Koh Chang a Koh Lipe - tip na ubytování

| Martinn
Martinn
Ahoj všichni,

přidávámm tip na ubytování na Koh Changu:

Kaibae Beach www.siamcottagekohchang.com

Jsou to jednoduché a příjemné chatičky 50 - 100 m od pláže, cena 500 Bht
je zde příjemná restaurace s večerním grilováním, po ránu zde dost vázla obsluha....

Klong Phrao Beach www.jussinhotel.net

16 měsíců starý resort Finského majitele, 3 měsíce starý bazén

není u moře, cena 500 bht - 1600 bht

My měli za 500 bht/fan a nemělo to chybu.

Smíšené pocity jsem měl z ostrova Koh Lipe, ostrov už dost objevený turisty, na to, že to je národní park, uprostřed ostrova je skládka, na plážích ty odpadky by taky mohli občas uklidit.

My byli na Sunrise beach, zde je tip na ubytování:

www.forradiving.com

příjemné ubytování v bambusových chatkách, cena=vzdálenost od pláže.

cena 1000 - 1500 bht.

Vícekrát už bych na Koh Lipe asi nejel, čekal jsem neobjevený ráj, ale realita je trošku jiná....

Martin

8-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jitka 20.05.2019 18:02
Re: Koh Chang - tip na ubytování 

Jste moc hodná, děkuji za každou informaci. Všechno zvážíme a rozhodneme se. Čas ještě nějaký máme. Syn chce jet do Thajska studovat, jestli mu to klapne, tak by měl odletět v půlce srpna, vrátit se v půlce května, tak jsme si říkali, že pojedeme na cca 3 týdny (volno mezi semestry) za ním. Zvací dopis přijde během cca 14 dní, tak čas využívám k zjišťování informací, kam by se dalo v prosinci jet jinam, než jsme dosud byli. Ko Chang se mi líbil dle fotek už dřív, akorát jsme v poslední době jezdili do Thajska o letních prázdninách, to tam nedoporučují jezdit kvůli moskytům.

Neregistrovaný uživatel
20.05.2019 08:42 213.215.88.***

Jitka, to posledné, čo som chcela, bolo Vás od tejto lokality odhovoriť. Je pravda, že tie muchy sú nepríjemnou súčasťou tejto oblasti, ale verte mi, ze ten Koh Kood za to stojí. Je to prenádherný lesnatý ostrov s plážami berúcimi dych, nikde v Thajsku som zatiaľ nenašla konkurenciu (manžel tvrdí, že možno Koh Kradan...ale tam je v podstate len jedna pláž, Koh Kood ich má cez 20...). Nedajte sa, prosím, odradiť, len treba byť pripravený.

Jitka 16.05.2019 19:33

Zdravím, děkuji moc za cenné informace. O těch blechách jsem slyšela, četla na facebooku, ale že to vypadá v reálu pak takto... no, já bych to asi přežila, ale manžel je na hmyz hodně protivnej, i doma chytá záchvaty, jak přiletí dovnitř jeden blbej komár. Když jsem mu přečetla váš příspěvek, tak ee - sem nejedu, najdi něco jiného.

Fotoalbum jsem v rychlosti skoukla (a ještě se k němu vrátím), máte nádherné fotky, dala jste s tím obrovskou práci, moc pěkně to je zpracované. Děkuji moc, že jste sem dala link.

Neregistrovaný uživatel
16.05.2019 07:43 213.215.88.***

S tymi blchami je to tazko, boli dni, kedy ani jedna, a potom dni, kedy sme utekali z plaze...Je jedno, ci ste na lehatku alebo na zemi, tym, ze lietaju, doletia si aj vyssie. Idu po pachu, takze akonahle sa clovek trochu spoti, najdu si ho. Skusali sme rozne repelenty, ale pomahaju len nakratko, okrem toho na tom slnku dost podrazdia kozu. Ked sme sa na plazi kazdych 10 minut osprchovali, mali sme pokoj. Ak uz pokusu (skor vyhryznu kus koze a clovek to hned neciti), vycistit alkoholom (nosili sme so sebou maly plniaci sprej s ginom ;-)) a potom si kupit v lekarni antihistaminikovu mast, oni poradia, aku (len nas trochu zaskocila cena...cca 500 THB). Stipance sa velmi dlho hoja, hnisaju a skutocne brutalne svrbia, nie je to nic prijemne. Vecer zase nabehnu zebra moskyty, tam pomaha repelent a na terase zapalit levandulove dymovnice (7/11, par bathov). Ak mate chut, priprajam linku na fotoknihu spred 5 rokov, ked sme tam boli prvykrat, z tohto roku este knihu hotovu nemam...
https://www.cewe-community.com/sk/galeria/book/10945#pageflip/page/1

Jitka 15.05.2019 15:42

Děkuji moc za rady. S písečnými blechami jsme se ještě nesetkali, ale slyšela jsem, že v této oblasti jsou. Ožraní od moskytů jsme už byli mockrát (nejvíc na Srí Lance), ale písečná blecha nás asi ještě nekousla. Jak se jim dá bránit? Prevence a pak po pokousání?
Přepokládám - odpustit si sezení na zemi, nedávat si na zem podušky při opalování, nechodit na boso po pláži.
A když pak pokoušou? Čím se to ošetřuje - něčím místním? Desinfekce? Larvy se musí vytáhnout nebo schípnou po namazání sami?

Neregistrovaný uživatel
15.05.2019 07:08 213.215.88.***

Koh Mak je velmi maly ostrov, prakticky je jedno, kde sa ubytujete. Na bicykli, na skutri, vsade blizko :o) krasne kaucokove a ananasove plantaze, Koh Kood je moja jednotka v ramci celeho Thajska, je tu vsak nutnost mat prenajaty skuter.... Ostrov ma jednu hlavnu asfaltovu cestu a k rezortom vedu zvacsa strkove, pieskove cesticky. Ziadne dobytcaky, ziadna verejna doprava. Kazdopadne take plaze a take more som nikde nevidela, aj Phi Phi alebo Lipe by praskli od zavisti. My sme byvali v Ao Phrao Resorte (vysoko odporucam, i ked je to uplne na konci ostrova, plaz cca 900 metrov dlha, 99% casu sme tam boli sami), potom v Neverland resorte (krasna plaz, ale ubytko uz schatrale, brutal tvrde matrace), potom v Koh Kood Paradise (vyborne, vysoky nadstandard, aj cena... pozor, neubytovat sa v hlavnej budove, je velmi daleko od plaze). Videli a navstivili sme osobne vsetky rezorty na ostrove (okrem Soneva Kiri, kam nas nepustili, ale chapem...ubytko za 2.000 EUR na noc...), ak si nieco vyberiete, rada Vam okomentujem. A na zaver, zial, jedna poznamka... v tejto oblasti piesocne blchy naozaj su...

Jitka 14.05.2019 16:32

Zdravím, děkuji za tip, omrknu volnou kapacitu. A na tom Koh Koodu a Koh Maku - máte tipy na ubytování?

Neregistrovaný uživatel
14.05.2019 07:32 213.215.88.***

Ahoj, my sme sa v nedelu vratili z Koh Chang Paradise rezortu, boli sme velmi spokojni. V najlepsej casti Khlong Phrao Beach, uzasny bazen, pohodlne a ciste bungalovy na urovni. Strava, aku sme v Thajsku za poslednych 9 rokov mali malokde.
Obchody a restiky dostupne. Akurat 20 dni mi pride na Koh Chang dost dlho... pre nas velmi zaujimavy nebol... ak ste neboli, odporucam jednoznacne skombinovat s Koh Koodom, moja jednotka v Thajsku, aj Koh Mak je na par dni fajn.

• Anonym (1)
Jitka 13.05.2019 18:34
Koh Chang - tip na ubytování 

Zdravím,
na přelomu roku se chystáme na Koh Chang. Chtěla bych se zeptat vás, kdo jste tam byli také někdy na přelomu roku, na tip na ubytování. Už jsme několikrát prosurfovali několik rezervačních webů, tripadvisor, horké kandidáty máme, ale není nad osobní zkušenost. Měli bychom tam být cca 20 dní, tak bych si pro delší pobyt představovala asi něco takového: ubytování střední kategorie (nechci holochatky ani hogo fogo hotel), na pláži nebo kousek od pláže, nedaleko od nákupních možností (abychom si mohli kdykoli pro něco skočit do 7/11), nedaleko od dobrých restaurací. Lidi nám tak nevaděj, vyloženě pustou pláž nepotřebujeme. Ale hlavně bych chtěla ubytování, kde není moc znát odliv a neústí vedle hotelu do moře řeka (stoka) z ostrova. Proto zmiňuji i ty zimní měsíce, slapové jevy nejsou můj koníček, jak jsem ale z dřívějších návštěv především Samui vypozorovala, tak tam, kde v zimě bylo hodně vody, tak v létě to byl po celé dny místo moře samej šutr, tak abychom měli osobní zkušenost s mořem od někoho, kdo tam byl také na Vánoce. Měl byste někdo takový tip? Případně ještě - kde byste se nedoporučovali ubytovat, protože...
Děkuji předem za každý tip. Pročetla jsem i zdejší diskuze, spousta ubytování, co se zde na Orbionu doporučuje, je na letošní Vánoce už pomalu od března vyprodána.
Ubytování budeme kupovat přes sawadee (tam jsem zatím kupovala vždy všechna naše ubytování), agodu nebo booking, podle toho, kde bude daný hotel k dispozici (co jsme si tak procházeli, tak třeba na sawadee byl jeden z vytipovaných hotelů vyprodaný, na bookingu ale volný byl). Nebo máte nějaký další tip na jiný rezervační web? I zde děkuji předem za odpověď.

Neregistrovaný uživatel
26.01.2016 11:50 213.81.202.***
Re: Koh Chang a Koh Lipe - tip na ubytování 

Koh Lipe je velmi pekny ostrov, v case nasho pobytu trochu zaneseny odpadom... nase prve ubytko bolo Ricci House v centre ostrova (pesia dostupnost kdekolvek), ubytovanie fajn, len dost bez sukromia. Ako druhe sme si vybrali cca 150 metrov vzdialeny The Reef, co je v podstate hostel, ale na poschodi su 3 nadherne velke izby s vlastnou kupelnou a najma terasou s vyhladom na ostrov. Vzhladom na cenove pomery na Lipe za skvelu cenu, s WIFI a ranajkami. Najprv sme chceli byvat na plazi Sunset, ale nakoniec sme boli radi, ze sme tento napad zavrhli, pacila sa nam najmenej (najma jej okolie... a zlu dostupnost) a byvanie v centre nam vyhovovalo.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu