A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Thajsko - Diskuze

Původní dotaz

Dotaz ohledně zavazadel-Praha-Dubai-Bangkok s Emirates a Bangkok-Ko Samui-s Bangkok Airways

| Honza D.
Honza D.
Dobrý den, prosím o info: pokud letím s Emirates z Prahy do Bangkoku a v Bangkoku mám na přestup na let na Ko Samui s Bangkok Airways jen hodinu, jak je to se zavazadly, vyzvedávám po letu z Dubaje v Bangkoku nebo jsou automaticky odbavena na let na Ko Samui? Mám obavy, že za hodinu se to nedá stihnout-vyzvednout zavazadla a znovu osobně odbavit. Poradí někdo? Dík za každou informaci.
Honza
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
27.11.2017 17:16 78.157.147.***
Re: EMIRATES DISKRIMINUJE INVALIDY 
Neregistrovaný uživatel
27.11.2017 16:34 175.157.195.***
EMIRATES DISKRIMINUJE INVALIDY 

Pro boháče luxus a těžce zdravotně postižené pasažéry DISKRIMINUJÍ. Jsem invalidní a potřebují speciální pomůcky pro běžný život ( stomické). Emirates odmítlo zdarma přepravu těchto pomůcek a chtěli naúčtoval 540 euro za 10 kg nadváhy. Neschválil to po třech urgencích jednatel společnosti pro Českou republiku pan Trejbal. Způsobil mi tím velké problémy jak materiální, tak psychické. Nejlepší letecké společnosti na světě se takto chová k těžce tělesně postiženým. Snad je to jen pochybení jednotlivce, který sedí na špatném místě. Hledám pomoc, aby se to již neopakovalo. Rád bych kontaktoval vedení v Dubaji, ale nemohu získat kontakt. Předem děkuji.

Neregistrovaný uživatel
25.08.2015 11:07 185.68.216.***
Re: Dotaz ohledně zavazadel-Praha-Dubai-Bangkok s Emirates a Bangkok-Ko Samui-s Bangkok Airways 

Mohu potvrdit odbavení v Praze až na Ko Samui i při zpáteční cestě. Na Ruzyni by to ani neudělali, pokud by příslušné aerolinky neměli vzájemnou dohodu

babočka 04.08.2014 12:48
Re: Odbavení zavazadla při přestupu v dubaji 

to Zbyněk - koukni sem, tady jsou nějaké info
http://thajsko.orbion.cz/diskuse/prestup-na-letisti-v-bangkoku-183448/
Jinak jsem dost nepochopila tvoji otázku. Máš to koupeno vcelku až na Samui? Protože pak vyzvedáváš kufry až na Samui. 8-). Někde to tu je popsáno.

Meggys 04.08.2014 00:31

Ahoj Zbyňku, nejprve tě musí "pustit" ven tzn.projdeš pasovou kontrolou. Poté si vyzvedneš kufr z pásu a pak se musíš jít odbavit. Jinak máš mezi lety dost času? Nevím kdy letíš, ale teď v Thajsku zpřísnili kontroly a začali vymýšlet blbosti a prý od 13.8.to začnou aplikovat na letišti. Mimo jiné budou chtít vidět, kolik máš peněz na osobu, je tam nějaký minimální limit který musí každý mít, ten však nevím, potom budou chtít prý vidět, kde je člověk ubytovaný - mělo by prý stačit potvrzení o rezervaci hotelu a potom zpáteční letenku. Pro jistotu si zavolej na ambasádu do Prahy. Pokud letíš až např.v zimě, jako např. já :D, tak si tam zavolej třeba až v říjnu -listopadu, je možné, že to zase zjemní ta nařízení, protože tahle byrokracie jistojistě bude znamenat zdržení a fronty ....... Jinak Koh Samui je krásné, byla jsem tam, sice někteří "remcají" že tam je moc lidí, ale my si půjčili za pár kaček auto na několik dní a jezdili jsme různě po ostrově a našli jsme i opuštěné krásné pláže.

• Anonym (1)
Zbyněk
03.08.2014 15:12 89.102.230.***
Odbavení zavazadla při přestupu v dubaji 

zdravím všechny cestovatele a díky za komentáře pač jsem se z nich dost dozvěděl.Mám jen pár otázek na odbavení v Bangkoku,konkrétně jaký je přesný postup odbavení ??? myslím tím jestli 1) na emigrační nebo získání palubní vstupenky nebo přímé odbavení.Nemá absolutně žádnou zkušenost a letím poprvé s Emirátes +Bangkok Airways na Koh Samui s přestupem Dubaj-Bangkok - Koh Samui.Díky za radu a info.

daurba 10.03.2014 22:49
Re: 

Ač se to zdá dost, je to hodnĕ málo času. Nepodceňte velikost letištĕ, je obrovské. Pokud nebude fronta na pasovce a budete mít pod kontrolou kudy zpĕt a kam na další let, jediné co bych dala, tak maximálnĕ nasednout na metro a jet bez vystupování tak daleko, jak to čas dovolí a zpĕt. Je to dobrá vyhlídková jízda. Zastávka metra je přímo spojena s terminálem. Ale počítejte s tím, že i tak to může být časový adrenalin. Metro je jistota, že se neseknete v provozu. Taxi vůbec nezkoušejte, na letištĕ se taky nevracejte třeba hodinu před odletem, ale dříve.

Lucy
09.03.2014 19:41 194.228.11.***

Nevite nekdo jestli ma cenu se v Dubaji ( přestup 4,5 ho. ) ject nekam podivat do centra ? jestli je to daleko z letiste ? četla jsem že jen asi 4 km, ale nevim jestli to stihnem

daurba 05.03.2014 19:34

Vzhledem k tomu, že od 22.3.2014 bude zrušena vízová povinnost do UAE, (hurááá), tak je vše ohlednĕ překládky zavazadel vyřešeno!

daurba 11.02.2014 01:57

Otázka odbavení na 2 nepříbuzných letech v Dubaji mi vrtá hlavou také bych tuto variantu ráda nĕkdy využila .... koupila bych si ráda zpáteční letenku do dubaje na třeba na 14 dní, další třeba týden na maledivy s jinou společností přímo z Dubaje. Při letu tam ... ihned pokračování do další cílové destinace, při letu zpĕt ... opuštĕní letištĕ na turistické vízum a pobyt v Dubaji .... zpáteční smĕr je tedy na odbavení jasný. Ale jak tam? Po hledání na různých fórech se mi rýsuje tato varianta:

1. Internetové odbavení na druhou, navazující linku
2. Po příletu do DXB ihned vyhledání kiosku Marhaba services a prokázání se palubní
vstupenkou na další let.
3. Marhaba services zajistí přeložení zavazadel a teprve až jsou zavazadla potvrzená a pod kontrolou, vystaví poukaz na eventuelní převoz mezi terminály letištním busem...tedy bez víza. Pokud je alespoň 1 let s Emirates .... celý proces zdarma. Pokud ne ... služba zpoplatnĕna, ne moc málo ... výši poplatku jsem našla 225 AED, ale to byla informace z roku 2010.
Vše neovĕřeno ... pokud by nĕkdo zjistil opravdu reálné info, prosím, dejte vĕdĕt.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu